Kościuszki  33 ,  59-900  Bogatynia
Pn -Pt   7:30  - 15:30
Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni

Nabór wniosków w konkursie „Endeavour”

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

trwa nabór wniosków w konkursie „Endeavour” organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną i Targi Kielce S.A. Inicjatywa otwiera przed polskimi uczniami szansę na udział w tygodniowym szkoleniu w renomowanym Centrum Kosmicznym i Rakietowym w Stanach Zjednoczonych. Zajęcia będą odbywały się w lipcu 2024 r. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 30 listopada br. Organizator pokryje wszystkie koszty związane z dojazdem, pobytem i praktycznymi zajęciami w ośrodku.  

Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku 15-18 lat. Jego celem jest rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania naukami ścisłymi, wskazanie na interdyscyplinarność branży kosmicznej oraz zachęcenie do podjęcia pracy w polskim sektorze kosmicznym. 

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu maksymalnie 2-minutowego filmu, w którym uczeń przedstawi przedmiot swoich badań, problem naukowy, prowadzony projekt lub obszar zainteresowań.

Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie oraz w materiałach dołączonych do wiadomości. 

Z wyrazami szacunku

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i NaukiZałączniki:
  1. Regulamin konkursu
  2. Scholarship Endeavour - plakat konkursowy
  3. List do szkół - konkurs Endeavour

 

Wycieczka w ramach programu Poznaj Polskę

Logo MEN  Logo Polski Ład       logo poznaj Polskę

 

zdjęcie grupowe - kopiecW dniach 28.09 – 01.10 Odbyła się wycieczka w ramach programu Poznaj Polskę. Uczniowie technikum w Zespole Szkół Zawodowych udali się do Krakowa i okolic. Pierwszego dnia odwiedzili nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau – miejsce zagłady głównie Żydów i Polaków. Dzień zakończyliśmy wizytą w Muzeum kościuszkowskim i wspinaczką na Kopiec Kościuszki skąd rozpościerał się niesamowity widok na królewskie miasto. Drugiego dnia Odwiedziliśmy krakowską dzielnicę Kazimierz. Zwiedziliśmy między innymi Starą Synagogę, synagogę Remuh, Izaaka, bożnicę Kupa,  cmentarz żydowski – Kirkut, a także plac Wolnica, oba ufundowane przez króla Kazimierza Wielkiego, oraz kościół św Michała Archanioła i Stanisława na Skałce. Na koniec dzięki uprzejmości i gościnności Muzeum Geologicznego PAN odbyliśmy spacer geologiczny po Krakowie, wzięliśmy udział w wykładzie na temat zmian klimatycznych i uczestniczyliśmy w ukazaniu tajemnic Trójkąta Bermudzkiego

zdjęcie grupowe - geoTrzeci dzień rozpoczęliśmy od Muzeum Książąt Czartoryskich i odwiedziliśmy Damę z gronostajem Leonarda Da Vinci . Następnie zwiedziliśmy historyczny zespół miasta – Bramę Floriańską, Barbakan, Sukiennice i Kościół Mariacki. Następ nie udaliśmy się na Wawel, gdzie dane nam było zobaczyć komnaty królewskie, podziemia z grobami wielkich Polaków oraz wspięliśmy się na wieżę aby dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Dzień ten zakończyliśmy odwiedzinami w grocie smoka wawelskiego. Ostatni dzień to wyprawa do królowej polskich kopalni soli  - Wieliczki. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy miejsce, w którym dzieje Ziemi nieustannie splatają się z historią człowieka. To także bezcenny zabytek przyrody i techniki, umieszczony w 1978 roku, jako jedno z pierwszych dwunastu miejsc i obiektów na świecie, na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

zdjęcie grupowe - muzeum

I etap Corridy Ortograficznej pt: „Z kropką i przecinkiem - sprintem i treningiem”

10 października 2023r. (wtorek) o godz.8.00 w auli odbędzie się I etap Corridy Ortograficznej pt:
„Z kropką i przecinkiem - sprintem i treningiem”. Z chętnymi uczniami, najlepszymi w posługiwaniu się ojczystym językiem, ryzykantami, oczywiście ;)  spotykamy się,  by rozpisać na zdania bardzo prosty tekst.

Zapisy u pań polonistek Małgorzaty Haci, Ewy Regi i Jolanty Kapicy do piątku 6 października.

 

Harmonogram zebrań z rodzicami

Dzień 07 września 2023

  • 16:00 dla rodziców uczniów klas pierwszych technikum - aula
  • 16.30 dla rodziców uczniów klas pierwszych branżowej szkoły – aula
  • 17.30 zebranie Rady Rodziców

Pozostałe klasy według informacji od wychowawców.

Strona 1 z 5

Partnerzy

pge logo citronex logo polskie pomidory logoeltur logo hotel rychło logo hotel interferie logo