Kościuszki  33 ,  59-900  Bogatynia
Pn -Pt   7:30  - 15:30
Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni

Nabór wniosków w konkursie „Endeavour”

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

trwa nabór wniosków w konkursie „Endeavour” organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną i Targi Kielce S.A. Inicjatywa otwiera przed polskimi uczniami szansę na udział w tygodniowym szkoleniu w renomowanym Centrum Kosmicznym i Rakietowym w Stanach Zjednoczonych. Zajęcia będą odbywały się w lipcu 2024 r. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 30 listopada br. Organizator pokryje wszystkie koszty związane z dojazdem, pobytem i praktycznymi zajęciami w ośrodku.  

Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku 15-18 lat. Jego celem jest rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania naukami ścisłymi, wskazanie na interdyscyplinarność branży kosmicznej oraz zachęcenie do podjęcia pracy w polskim sektorze kosmicznym. 

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu maksymalnie 2-minutowego filmu, w którym uczeń przedstawi przedmiot swoich badań, problem naukowy, prowadzony projekt lub obszar zainteresowań.

Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie oraz w materiałach dołączonych do wiadomości. 

Z wyrazami szacunku

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i NaukiZałączniki:
  1. Regulamin konkursu
  2. Scholarship Endeavour - plakat konkursowy
  3. List do szkół - konkurs Endeavour

 

Partnerzy

pge logo citronex logo polskie pomidory logoeltur logo hotel rychło logo hotel interferie logo