Kościuszki  33 ,  59-900  Bogatynia
Pn -Pt   7:30  - 15:30
Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni

Wycieczka w ramach programu Poznaj Polskę

Logo MEN  Logo Polski Ład       logo poznaj Polskę

 

zdjęcie grupowe - kopiecW dniach 28.09 – 01.10 Odbyła się wycieczka w ramach programu Poznaj Polskę. Uczniowie technikum w Zespole Szkół Zawodowych udali się do Krakowa i okolic. Pierwszego dnia odwiedzili nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau – miejsce zagłady głównie Żydów i Polaków. Dzień zakończyliśmy wizytą w Muzeum kościuszkowskim i wspinaczką na Kopiec Kościuszki skąd rozpościerał się niesamowity widok na królewskie miasto. Drugiego dnia Odwiedziliśmy krakowską dzielnicę Kazimierz. Zwiedziliśmy między innymi Starą Synagogę, synagogę Remuh, Izaaka, bożnicę Kupa,  cmentarz żydowski – Kirkut, a także plac Wolnica, oba ufundowane przez króla Kazimierza Wielkiego, oraz kościół św Michała Archanioła i Stanisława na Skałce. Na koniec dzięki uprzejmości i gościnności Muzeum Geologicznego PAN odbyliśmy spacer geologiczny po Krakowie, wzięliśmy udział w wykładzie na temat zmian klimatycznych i uczestniczyliśmy w ukazaniu tajemnic Trójkąta Bermudzkiego

zdjęcie grupowe - geoTrzeci dzień rozpoczęliśmy od Muzeum Książąt Czartoryskich i odwiedziliśmy Damę z gronostajem Leonarda Da Vinci . Następnie zwiedziliśmy historyczny zespół miasta – Bramę Floriańską, Barbakan, Sukiennice i Kościół Mariacki. Następ nie udaliśmy się na Wawel, gdzie dane nam było zobaczyć komnaty królewskie, podziemia z grobami wielkich Polaków oraz wspięliśmy się na wieżę aby dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Dzień ten zakończyliśmy odwiedzinami w grocie smoka wawelskiego. Ostatni dzień to wyprawa do królowej polskich kopalni soli  - Wieliczki. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy miejsce, w którym dzieje Ziemi nieustannie splatają się z historią człowieka. To także bezcenny zabytek przyrody i techniki, umieszczony w 1978 roku, jako jedno z pierwszych dwunastu miejsc i obiektów na świecie, na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

zdjęcie grupowe - muzeum

Partnerzy

pge logo citronex logo polskie pomidory logoeltur logo hotel rychło logo hotel interferie logo