I Impreza UE

Dnia 21.09.2012r. odbyła się pierwsza impreza organizowana w ramach projektu „Budowa otwartych obiektów sportowych przy LO Bogatynia”, sfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego . Organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Barbary w Bogatyni we współpracy z HSG Turbine Zittau. W ramach imprezy odbył się Gminny Integracyjny Rajd Ekologiczny oraz towarzyski mecz piłki nożnej ZSZ Bogatynia - Schule an der Weinau z Zittau.

 


Spotkanie miało charakter integracyjny, w którym wzięło udział 80 uczniów ZSZ Bogatynia i Schule an der Weinau z Zittau. Nad bezpieczeństwem czuwali nauczyciele i służba medyczna. Za uczestnictwo w projekcie dla wszystkich uczniów przygotowane zostały nagrody. Imprezę zakończył wspólny międzynarodowy obiad oparty na specjałach polskiej kuchni.

Uczestnicy polsko-niemieckiego spotkania wyrazili chęć udziału w podobnych imprezach, w których będą mieli okazję brać udział w najbliższym czasie.


Koordynator projektu – Michał Lisiak

ue