Kościuszki  33 ,  59-900  Bogatynia
Pn -Pt   7:30  - 15:30
Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni

Darowizna Fundacji PGE dla Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni

obraz 1 dar pge Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni zrealizowali Zawodoznawczy projekt edukacyjny pn. Projekt budowania sieci monitoringu wizyjnego w Zespole Szkół Zawodowych w Bogatyni dzięki środkom otrzymanym z Fundacji PGE. Celem projektu był rozwój kompetencji zawodowych uczniów technikum informatycznego i technikum mechatronicznego, którzy zaprojektowali i wykonali sieć monitoringu w obiektach szkoły. Aktywność uczniów miała charakter przede wszystkim praktyczny i wymagała połączenia wiedzy zdobytej na wszystkich przedmiotach zawodowych a także przełożenia jej na działania praktyczne. W ramach realizacji projektu uczniowie rozwinęli  także kompetencje społeczne tj. praca w grupie, odpowiedzialność za przydzielone zadania, właściwa komunikacja itp. Nad prawidłowym przebiegiem realizacji projektu czuwał nauczyciel przedmiotów informatycznych i jednocześnie pracownik PGE GiEK SA O/Kopalnia Turów, który łączy pracę w kopalni z pracą w szkole dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym z uczniami na zajęciach. Realizacja tego projektu bardzo motywowała uczniów do pracy, którą wykonywali z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Co pokazuje jak ważne są takie inicjatywy łączące wiedzę szkolną z praktyką, dające konkretny, wymierny efekt dla całej społeczności szkolnej.

Partnerzy

pge logo citronex logo polskie pomidory logoeltur logo hotel rychło logo hotel interferie logo