Dzień Komisji Edukacji Narodowej

P1060969Świętowanie Dnia Komisji Edukacji Narodowej w tym roku rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. koncelebrowaną w kościele p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni w intencji dyrekcji, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkół, a także emerytowanych pracowników edukacji, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz Ryszard Trzósło. W wygłoszonym kazaniu podkreślił wielką wagę pracy nauczyciela i wychowawcy.

Uroczystego charakteru Mszy św. nadawała obecność pocztów sztandarowych ze wszystkich szkół z terenu parafii: Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 1, Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych.

We Mszy uczestniczyli nauczyciele i pracownicy tych szkół, emerytowani nauczyciele, a także grupa młodzieży z Gimnazjum nr 1 w strojach galowych. Oprawę liturgii przygotowała młodzież z Gimnazjum nr 1 oraz z naszej szkoły.

Mszę Św. zakończyła modlitwa w intencji zmarłych pracowników edukacji.