Finał II Konkursu "uCHWYĆ KSIĄŻKĘ"

kk1Zakończył się II Powiatowy Konkurs Fotograficzny organizowany przez Filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu.

"uCHWYĆ KSIĄŻKĘ" - to hasło zachęciło młodych adeptów fotografii do poszukiwania inspiracji wśród książek. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą, nadsyłając wiele ciekawych i oryginalnych fotografii, których głównym tematem była książka. Na konkurs zgłoszono 55 zdjęć. Jury
w składzie: Magdalena Kempfert (nauczyciel bibliotekarz), Jarosław Goszcz (fotograf), Arkadiusz Kucharski (fotograf) - oceniło wszystkie prace pod kątem poprawności technicznej wykonanego zdjęcia, zgodności z tematem i oryginalności.

9 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu odbyło się podsumowanie konkursu. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie zostali uhonorowani dyplomem uczestnictwa oraz piękną publikacją książkową, a autorzy nagrodzonych prac otrzymali ciekawe książki z zakresu fotografii ufundowane przez Starostę Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego.

Laureaci 2. edycji konkursu:

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Kacper Hajkowski z Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach za zdjęcie "Odrodzenie",

II miejsce - Agata Świstara z Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach za zdjęcie "Dwa światy",
III miejsce - Martyna Majda z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu.

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Sylwia Nobik z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni za zdjęcie "Uchwyć książkę",

II miejsce - Roksana Kwiatkowska z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary
w Bogatyni za zdjęcie "Myśli jak listy",

III miejsce - Mateusz Kozłowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników
i Energetyków Turowa w Zgorzelcu za zdjęcie "Uciec z książką".

kk2