Dzień Języków Obcych w ZSZ im. Św. Barbary

djo2W naszej szkole środa 03. czerwca 2015 roku była wyjątkowym dniem poświęconym językom obcym. Impreza jest inspirowana Europejskim Dniem Języków Obcych, który jest obchodzony rok rocznie dnia 26 września, począwszy od roku 2001, w którym to Rada Europy powołała do życia te święto.

W tym dniu miały miejsce dwa szkolne konkursy przedmiotowe – konkurs języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Jako pierwszy, bo o godzinie 8:00 rano odbył się konkurs języka niemieckiego, którego organizatorem była pani Anna Rybianow-Pasternak. Drugi konkurs o 8:50 był to konkurs języka angielskiego, zorganizowany przez panią Małgorzatę Okorską i Natalię Horodecką. Uczestnicy konkursów to uczniowie klas technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. W konkursie języka niemieckiego wzięło udział 14 uczniów, a w konkursie języka angielskiego 15 uczniów. Laureaci zostaną wkrótce wyłonieni i nagrodzeni podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego.

Kolejną atrakcją była loteria z nagrodami, która odbywała się na przerwach. Uczniowie mogli wziąć udział w zabawie, która polegała na losowaniu pytań z języka niemieckiego oraz języka angielskiego. Jeśli odpowiadali poprawnie otrzymywali funkcjonale gadżety. Loteria była organizowała przez panią Anetę Raplis, Małgorzatę Okorską oraz Natalię Horodecką.

Dzień Języków Obcych ma na celu zainteresowanie uczniów nauką języków . Służyły temu też plakaty przygotowane przez uczniów, które zostały wywieszone na korytarzu w budynku szkolnym.

*** 
Organizatorzy dziękują za obecność, pomoc w organizacji i wspólną zabawę uczniom oraz dyrekcji za wsparcie imprezy.

djo1djo3