Kolejny sukces

ks

Dnia 3.03.2015 r. w Lubaniu odbyły się zawody strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym – Licealiada 2015 r. Wielki sukces w tych zawodach odnieśli nasi uczniowie Dawid Patrzałek kl.4 MOT i Patryk Domański kl.1 TI, którzy zajęli bardzo dobre trzecie miejsce.W fazie grupowej nasi reprezentanci zmierzyli się z uczniami z Bolesławca i przegrali swój mecz 3:0.Jak się później okazało przegrali z samymi mistrzami, bo to reprezentanci Bolesławca wygrali cały turniej. W kolejnym meczu nasi uczniowie pokonali Jelenią Górę 3:1 i dostali się do półfinału z drugiego miejsca. W meczu o finał ulegli gospodarzom turnieju – Lubaniowi 3:1.Mecz o trzecie miejsce nie rozpoczął się zbyt dobrze – Dawid Patrzałek przegrał dwa pierwsze sety(a gra się do trzech wygranych setów).Jednak kilka cennych uwag trenera całkowicie odmieniło jego grę i następne sety wygrał gładko: 11:2,11:1 i 11:3.Patryk Domański po wyrównanym pojedynku przegrał swój mecz 3:2, a w meczu był remis 1:1.O sukcesie bogatyńskiego górnika zadecydował debel wygrany 3:1.Stan meczu w tym momencie wynosił 2:1.W ostatnim pojedynku Dawid Patrzałek nie dał żadnych szans drugiemu tenisiście z Gryfowa i zmiażdżył go w trzech krótkich setach: 11:1,11:1,11:1.Cały mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla naszego zespołu.

Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów i podziękowania za ich poświęcenie i ciężką pracę. Przy okazji pragnę podziękować również innym osobom, dzięki którym ten sukces był możliwy. Podziękowania dla Stanisława Nowaka i Michała Kowalskiego – trenerów w klubie KS „Rackets” Bogatynia, dla Wojciecha Mikulskiego bez którego nie odbyłyby się żadne zawody szkolne, dla Marka Kachniarza za wieloletnią organizację zawodów strefowych.