ZAGRANICZNE PRAKTYKI ZAWODOWE UCZNIÓW ZSZ w BOGATYNI
- Nowiny |
- 18 kwietnia 2018
- Super User
- Odsłony: 29
Marzec 2018r. był dla naszych uczniów prawdziwym wyzwaniem. Wyruszyli w świat, by zdobywać nowe kwalifikacje, doskonalić zdobyte w szkole umiejętności oraz poznawać kulturę i obyczaje panujące w innych krajach.
Informatycy byli w HISZPANII - SARAGOSSA, mechanicy i informatycy – we WŁOSZECH - COSENZA, hotelarze i informatycy – w NIEMCZECH - BERLIN.
Miesięczne praktyki odbywane za granicą to cenne doświadczenie dla naszej młodzieży. Pracowali w różnych przedsiębiorstwach m. in.: salony serwisu i sprzedaży sprzętu komputerowego, biuro projektowania graficznego, fabryka mebli, fabryka części do wagonów kolejowych, hotele. Hotelarze pracowali przy obsłudze gości w restauracji i barze oraz w dziale służby pięter luksusowego hotelu w stolicy Niemiec. Wielu pracodawców bardzo dobrze oceniło uczniów ZSZ w Bogatyni. Najlepsi otrzymali propozycję pracy po ukończeniu szkoły. Praktyki zagraniczne są świetnym atutem, którym można się wykazać w CV i podczas rozmowy o pracę.
Uczniowie szlifowali swoją znajomość języka angielskiego i niemieckiego w naturalnych warunkach pracy. Komunikowali się ze swoimi przełożonymi i współpracownikami oraz klientami. Przydała się wiedza zdobyta w szkole oraz kompetencje interpersonalne: otwartość na drugiego człowieka, przyjazne nastawienie, empatia i tolerancja. Był to też sprawdzian ich umiejętności organizacyjnych: zarządzanie własnym czasem, otrzymanym kieszonkowym, zrobienie zakupów i przygotowanie posiłków, dbałość o porządek.
Nie brakowało również atrakcji: wycieczki do pięknych zakątków regionu, wspólne wyjście na dyskotekę, spacery, kolacje w urokliwych restauracjach, mecz piłki nożnej na stadionie, plażowanie i dla odważnych kąpiel w morzu:)
Mnóstwo cudownych wspomnień i zdjęć.
Warto się uczyć w ZSZ Bogatynia – to szkoła, która daje szansę na zdobycie ciekawych doświadczeń, dobrego startu w dorosłe życie i dobrze płatnej pracy.
Hotelarze w Domu Zegarmistrza w Bogatyni
- Nowiny |
- 13 kwietnia 2018
- Super User
- Odsłony: 58
Hotelarze z klasy 2 odwiedzili Dom Zegarmistrza w Bogatyni. Uczniowie mieli okazję zobaczyć gustownie urządzone pokoje i apartament, kuchnię i restaurację. Menedżerką obiektu jest absolwentka naszej szkoły Małgorzata Regner, która ukończyła technikum hotelarstwa w ZSZ Bogatynia i rozwija swoją karierę zawodową w tym kierunku. Zapoznaliśmy się z ofertą hotelarską i gastronomiczną oraz specyfiką pracy w hotelarstwie. Zawód hotelarza daje ogromne szanse na rozwój osobisty i zawodowy, a ponadto w naszym regionie jest sporo miejsc pracy, które czekają na wykwalifikowanych absolwentów. Warto się uczyć w technikum hotelarstwa w ZSZ Bogatynia !
UWAGA NABÓR NA KURS SPAWACZA
- Nowiny |
- 22 listopada 2017
- Super User
- Odsłony: 581
Ruszamy z kolejną rekrutacją na kurs zawodowy spawania metodą MAG. Kurs w całości sfinansowany zostanie ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Zawodowcy na TAK".
Kurs dla osób pełnoletnich kształcących się w zawodach: ślusarz, mechanik, mechatronik. Osoby chętne muszą wypełnić formularz zgłoszenia dostępny w sekretariacie do 6 grudnia 2017.Zajęcia rozpoczną się po nowym roku i będą odbywać się po lekcjach.
Regulamin rekrutacji REGULAMIN
Warsztaty filmowe
- Nowiny |
- 06 listopada 2017
- Super User
- Odsłony: 572
W dniach 26 – 27 października 2017 uczniowie z klas 1 TIM, 2 THI, 2 TM, 3 MFI mieli okazję uczestniczyć w warsztatach filmowych zorganizowanych w ramach projektu „Regionalne Międzynarodowe Kino młodzieżowe w Trójstyku”. Organizatorzy projektu: Kunstbauerkino e.V. Groβhennersdorf i Stowarzyszenie Media Lokalne Bogatynia. Warsztaty odbyły się w Niemczech, w Kulturfabrik Mittelherwigsdorf. Skierowane były do młodzieży polskiej i niemieckiej, miały na celu pokazać uniwersalność języka obrazu, uświadomić młodym ludziom potencjał zamknięty w takiej formie wyrażania, pobudzić kreatywność, nauczyć pracy w zespole, jak również zintegrować międzynarodową grupę. Warsztaty odbyły się scenerii starego kina. Rozpoczęły się od krótkich ćwiczeń integracyjnych. Potem uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację pt. „Język obrazu na przestrzeni wieków” i zobaczyć przykłady posługiwania się językiem obrazu dawniej i dziś. Najważniejszym punktem spotkania były filmowe kalambury: Zespoły polsko – niemieckie wymyślały zarys fabuły filmu przy pomocy 12 scenek utrwalonych na zdjęciach. Uczniowie mieli możliwość wykorzystać własny potencjał twórczy i wcielić się w rolę operatora, fotografa, charakteryzatora oraz aktorów. Praca przed obiektywem przebiegała sprawnie i kreatywnie. Nad całością działań czuwali prowadzący: Pani Magdalena Becht, Pani Alexandra Grochowski, Pan Bartosz Skoczkowski, realizacja: „Kino Na Strychu”.Zwieńczeniem wspólnych działań była prezentacja efektów pracy każdego zespołu oraz dyskusja na temat języka obrazu.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w warsztatach.